Wrzesień miesiącem serca – podsumowanie

Wrzesień – miesiącem serca!

Za nami miesiąc intensywnych działań ukierunkowanych na wsparcie osób z niewydolnościami serca, jak również promowanie postaw, które mogą przyczynić się generalnie do poprawy zdrowia i komfortu życia.

We wrześniu, miesiącu, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Serca przychodnia X-Rehab dwukrotnie zorganizowała dni otwarte dla serca: 18 i 25.09.2021 r. 

Podczas dni otwartych przeprowadzaliśmy m.in. badania, podczas których ocenialiśmy biologiczny wiek serca (badanie na urządzeniu Kardiomed) oraz wydolność oddechową (badania na Spirometrze). 

  • Przebadaliśmy prawie 50 osób
  • Ponad połowa badanych osób miała wyższy biologiczny wiek serca niż wiek metrykalny
  • W 30% przypadkach wiek biologiczny pokrywał się z wiekiem metrykalnym
  • U prawie 15% badanych osób serce było w dobrej kondycji i jego wiek biologiczny był niższy niż metrykalny.

Przygotowaliśmy dla Was również artykuł (także w wersji z lektorem) i quiz wiedzowy – dotyczący wielu aspektów niewydolności serca. Artykuł możecie przeczytać/odsłuchać TUTAJ

Quiz przygotowaliśmy tak, aby w sposób lekki i przyjemny pozwolił Wam sprawdzić i utrwalić wiedzę – zachęcamy do sprawdzenia się.

Na koniec wczuliśmy się w poetów i przygotowaliśmy wiersz “Prosto z serca” – mając nadzieję, że pozwoli Wam jeszcze lepiej pamiętać o tym, żeby regularnie dbać o serce.  Możecie go przeczytać i odsłuchać TUTAJ.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

*

Zarezerwuj swoją wizytę

Zadzwoń i zarejestruj się

Zadzwoń 32 3389109
Wirtualny spacer