Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02.04.2022 - obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙

Na całym świecie rusza wydarzenie o nazwie "Light up in blue”, znane w Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu”.

W tym dniu w większości miast na całym świecie najważniejsze budynki zostaną podświetlone na niebiesko na znak solidarności dla osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin.👶 👨‍👩‍👦

Akcja ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem, a przede wszystkim zwiększać świadomość o tym zaburzeniu, tolerancję i akceptację wśród społeczeństwa.

🧩Autyzm nie jest, jak wielu sądzi, chorobą, ale raczej sposobem bycia, innym sposobem bycia.

Wczesne rozpoznanie i rozpoczęcie terapii może przynieść niebagatelnego stopnia efekty – nierzadko specjalistom udaje się doprowadzić do tego, że istniejące u malucha deficyty uda się skutecznie skompensować.
Dlatego właśnie, kiedy rodzice tylko wysuną choćby cień podejrzenia, że rozwój dziecka może przebiegać nieprawidłowo, powinni niezwłocznie skonsultować się ze specjalistami.
Jedną z metod terapii dzieci autystycznych, która może zmniejszyć występowanie nietypowego zachowania, jest metoda integracji sensorycznej.

ℹ️Integracja sensoryczna to proces, podczas którego układ nerwowy człowieka odbiera informacje od wszystkich zmysłów: dotyk, węch, wzrok, słuch, smak.

Organizuje je, a później interpretuje tak, żeby mogły być wykorzystane w danym działaniu.

To właśnie dzięki temu procesowi nasze napięcie mięśniowe jest prawidłowe, potrafimy skoordynować ruchy, nauczyć się nowych dyscyplin sportowych,
a będąc w głośnym miejscu skupić się na przykład na pisaniu, a nie zatykaniu uszu, by odciąć się od hałasu.

Celem terapii jest dostarczenie takiej ilości odpowiednich bodźców, aby umożliwić prawidłową pracy mózgowi dziecka.

➡️Spotkaj się z naszymi specjalistami w X-Rehab, jeśli cokolwiek w rozwoju Twojego dziecka Cię niepokoi lub masz wątpliwości.
https://x-rehab.pl/kadra/

Comments are closed here.

Zarezerwuj swoją wizytę

Zadzwoń i zarejestruj się

Zadzwoń 32 3389109
Wirtualny spacer