Światowy Dzień Fizjoterapii

Światowy Dzień Fizjoterapii

Fizjoterapia w czasach COVID-19
w X-Rehab Gliwickie Centrum Rehabilitacji

Już 8 września 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii. Ten  COVID-owy rok jest szczególnie  trudny dla fizjoterapeutów, ale przede wszystkim dla naszych pacjentów, dlatego w tych okolicznościach przygotowaliśmy dla  nich 20% rabatu na wykupione pakiety rehabilitacyjne.

 „Stanęliśmy w obliczu nowej – COVID’owej rzeczywistości, w której jeszcze bardziej zauważyliśmy wyzwania jakie stawia przed nami zawód fizjoterapeuty. Koronawirus pokazał nam jak ważna jest nie tylko właściwa holistyczna pomoc pacjentowi, ale również właściwa komunikacja uwzględniająca zasady bezpieczeństwa. To dla Fizjoterapeutów i naszych pacjentów szczególny czas dlatego chcemy aby nasi pacjenci mieli jeszcze większą świadomość, że mogą na nas liczyć.”

 – Alicja Bugajska, dyrektor X-Rehab Gliwickie Centrum Rehabilitacyjnego

Światowy Dzień Fizjoterapii przypada 8 września każdego roku i jest okazją dla fizjoterapeutów z całego świata do podnoszenia świadomości na temat ich roli w utrzymywaniu ludzi w zdrowiu, mobilności i niezależności.

Celem tego dnia jest podkreślenie roli  fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych. Każdy chętny może przyłączyć się do świętowania tego dnia i zaangażować się w podnoszenie świadomości znaczenia tych specjalistów dla zdrowia społeczeństwa. To doskonała okazja, aby docenić ich pracę i dowiedzieć się o niej więcej.

Fizjoterapia jest integralną częścią nauk medycznych, a fizjoterapeuci jednym z młodszych zawodów medycznych. Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym, od razu po lekarzach i pielęgniarkach. Fizjoterapeuci zajmują się pacjentami z dysfunkcjami układu nerwowo-mięśniowego, mięśniowo szkieletowego, sercowo naczyniowego i oddechowego. Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu przede wszystkim neurologicznym, ale również kardiologicznym. Zajmują się likwidacją skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych i ich następstw, zapobieganiem im oraz przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego jego życia.

Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii X-Rehab Gliwickie Centrum Rehabilitacji przygotowało specjalną promocję. Tylko w tym dniu będzie możliwość zakupu bonu podarunkowego dla najbliższej osoby z 20% rabatem na cały wykupiony pakiet rehabilitacyjny.

Centrum mieści się w Gliwicach na ulicy Szparagowej 19.

ZAPRASZAMY!

Więcej informacji:  Alicja Bugajska, tel: 500 121 970,  mail: abugajska@x-rehab.pl

Comments are closed here.

Zarezerwuj swoją wizytę

Zadzwoń i zarejestruj się

Zadzwoń 32 3389109
Wirtualny spacer