Gliwickie Centrum Rehabilitacji       rejestracja@x-rehab.pl   

 • Generic selectors
  Dokładne dopasowania
  Szukaj w tytułach
  Szukaj w treści
  Szukaj w postach
  Szukaj na stronach
 • Specjalistyczny program rehabilitacji dla ozdrowieńców po COVID-19

  Według danych Ministerstwa Zdrowia liczba zakażonych  COVID-19 w Polsce  przekroczyła 1,4 mln osób*. Spośród tej grupy ponad 1 150 000 to ozdrowieńcy.*

  Większość zakażeń miało na tyle łagodny przebieg, że pacjenci po przechorowaniu od razu mogli wrócić do swoich codziennych spraw. Jest jednak część chorych, którzy przeszli COVID-19 w sposób ciężki lub średnio ciężki i mimo zakończenia leczenia wciąż nie odzyskały pełnej sprawności.  Osoby te cierpią na utrzymujące się osłabienie, duszności, zaburzenia pamięci, brak koncentracji, problemy z koordynacja ruchową.

  Wsparcie X-Rehab

  W Gliwickim Centrum Rehabilitacji  X-Rehab  wychodząc na przeciw potrzebom pacjentów po zachorowaniu na COVID-19 opracowany został program terapeutyczny ukierunkowany na najczęstsze dolegliwości na jakie uskarżają się pacjenci po hospitalizacji spowodowanej zarażeniem SARS-CoV-2.

  Program terapeutyczny opiera się na zastosowaniu nowoczesnych urządzeń co pozwala na efektywną i bezpieczną rehabilitację.  Terapia opiera się na obiektywnej ocenie pacjenta, a parametry są indywidualnie dobrane do potrzeb oraz aktualnego stanu pacjenta.  Pozwala to zarówno na optymalizację procesu rehabilitacji jak i obiektywizację uzyskanych wyników podczas poszczególnych ćwiczeń.

  Zaplanowane ćwiczenia pozwalają na poprawę siły mięśniowej kończyn górnych i dolnych. Jest to ważne, bo pacjenci po pobycie w szpitalu oraz długotrwałym unieruchomieniu cierpią na osłabienie siły mięśniowej, głównie kończyn dolnych natomiast trening mięśni obręczy barkowej pozwoli na poprawę pracy układu oddechowego.

  Pacjenci trenują także szybkość i wytrzymałość poznawczo – motoryczną. A wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości dodatkowo pozwala na poprawę funkcji układu nerwowego, koordynacji oraz pamięci.

  SPECJALISTYCZNY PROGRAM REHABILITACYJNY DLA OZDROWIEŃCÓW PO COVID-19

  Program dedykowany jest dla wszystkich osób, które przeszły COVID-19 i odczuwają pochorobowe powikłania.

  Terapia zaplanowana jest na 3 tygodnie. W każdym tygodniu pacjent odbywa 3 wizyty: poniedziałek, środa, piątek, tak by organizm po wysiłku miał czas na  regenerację. W planie tym ujęte są też badania pozwalające na określenie aktualnego stanu pacjenta oraz postępów rehabilitacji.

  Koszt pakietu: 990 zł

  Zapisy na turnus oraz więcej informacji uzyskają Państwo w rejestracji pod numerem telefonu  (32) 338 91 09

  *liczba aktualizowana

  Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  *

  Zarezerwuj swoją wizytę

  Zadzwoń i zarejestruj się

  Zadzwoń 32 3389109
  COVID-19