Specjalistyczny program rehabilitacji dla ozdrowieńców po COVID-19

Według danych Ministerstwa Zdrowia liczba zakażonych  COVID-19 w Polsce  przekroczyła 2,7 mln osób*. Spośród tej grupy ponad 2 400 000 to ozdrowieńcy.*

Większość zakażeń miało na tyle łagodny przebieg, że pacjenci po przechorowaniu od razu mogli wrócić do swoich codziennych spraw. Jest jednak część chorych, którzy przeszli COVID-19 w sposób ciężki lub średnio ciężki i mimo zakończenia leczenia wciąż nie odzyskały pełnej sprawności.  Osoby te cierpią na utrzymujące się osłabienie, duszności, zaburzenia pamięci, brak koncentracji, problemy z koordynacja ruchową.

Wsparcie X-Rehab

W Gliwickim Centrum Rehabilitacji  X-Rehab  wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów po zachorowaniu na COVID-19 opracowany został program terapeutyczny ukierunkowany na najczęstsze dolegliwości na jakie uskarżają się pacjenci po hospitalizacji spowodowanej zarażeniem SARS-CoV-2.

Program terapeutyczny opiera się na zastosowaniu nowoczesnych urządzeń co pozwala na efektywną i bezpieczną rehabilitację.  Terapia opiera się na obiektywnej ocenie pacjenta, a parametry są indywidualnie dobrane do potrzeb oraz aktualnego stanu pacjenta.  Pozwala to zarówno na optymalizację procesu rehabilitacji jak i obiektywizację uzyskanych wyników podczas poszczególnych ćwiczeń.

Zaplanowane ćwiczenia pozwalają na poprawę siły mięśniowej kończyn górnych i dolnych. Jest to ważne, bo pacjenci po pobycie w szpitalu oraz długotrwałym unieruchomieniu cierpią na osłabienie siły mięśniowej, głównie kończyn dolnych natomiast trening mięśni obręczy barkowej pozwoli na poprawę pracy układu oddechowego. Pacjenci wykonują też ćwiczenia oddechowe, mające na celu zwiększenie wydolności płuc.

Pacjenci z powikłaniami neurologicznymi trenują także szybkość i wytrzymałość poznawczo – motoryczną. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości dodatkowo pozwala na poprawę funkcji układu nerwowego, koordynacji oraz pamięci.

SPECJALISTYCZNY PROGRAM REHABILITACYJNY DLA OZDROWIEŃCÓW PO COVID-19

Program dedykowany jest dla wszystkich osób, które przeszły COVID-19 i odczuwają pochorobowe powikłania.

Terapia zaplanowana jest na 3 tygodnie. W każdym tygodniu pacjent odbywa 3 wizyty co drugi dzień, tak by organizm po wysiłku miał czas na regenerację. W zależności od stopnia i rodzaju powikłań rehabilitacja pacjentów ukierunkowana jest na wzmocnienie siły mięśniowej, wytrzymałości oraz wydolności oddechowej, a w przypadku zaburzeń neurologicznych i funkcji kognitywnych rozszerzona o ćwiczenia poprawiające funkcje układu nerwowego oraz pamięci. W obu planach ujęte są też badania pozwalające na określenie aktualnego stanu pacjenta oraz postępów rehabilitacji.

Rodzaj pakietuIlość godzin
rehabilitacji
cenabadania
Pakiet A – wzmacniający
siłę i wydolność 
oddechową
9600 PLNbadania początkowe oraz końcowe,
2 x po 2 godziny
Pakiet B -neurologiczny14990 PLN badania początkowe oraz końcowe
2 x po 2 godziny

Zapisy na turnus oraz więcej informacji uzyskają Państwo w rejestracji pod numerem telefonu  (32) 338 91 09

*liczba aktualizowana

3 Comments

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

*

Zarezerwuj swoją wizytę

Zadzwoń i zarejestruj się

Zadzwoń 32 3389109
Wirtualny spacer