Gliwickie Centrum Rehabilitacji       rejestracja@x-rehab.pl   

 • Generic selectors
  Dokładne dopasowania
  Szukaj w tytułach
  Szukaj w treści
  Post Type Selectors
 • Mistrzostwa Polski w tenisie

  Mistrzostwa Polski w tenisie

  Professional TENNIS Recovery 

  Zbliżające się Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie to szczególne wydarzenia dla zawodników. Dlatego mając na uwadze rangę rozgrywek, intensywność oraz poziom sportowy wydarzenia  przygotowaliśmy dla uczestników turnieju  program  odnowy biologicznej oraz fizjoterapii.

  Centrum X-Rehab to miejsce wysoko wyspecjalizowane w pracy ze sportowcami. Oferujemy szeroką gamę zabiegów regeneracyjnych oraz terapie manualne prowadzone przez kompetentny zespół. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy na najwyższym poziomie ze sportowcami.

  Wiemy jak istotna jest regeneracja zawodników pomiędzy poszczególnymi meczami. Oferujemy trzy opcje zabiegów:

  Cennik X-Rehab

  Zabiegi manualne/masaż Zabiegi odnowy biologicznej Cena 
  Brak– krioterapia
  – kompresoterapia
  – elektostymulacja
  – diatermiakrótkofalowa – TCAR
  – sauna
  – hydromasaż 
  100zł – 60 minut 
  (3 zabiegi fizykalne bez terapii manualnej/masażu) 
  Zabiegi manualne lub masaż Brak100zł – 30 minut 
  (terapia manualna/masaż 
  bez zabiegów fizykalnych 
   Zabiegi manualne lub masaż – krioterapia  
  – kompresoterapia
  – elektostymulacja,
  – diatermiakrótkofalowa – TCAR
  – sauna
  – hydromasaż 
  150zł – 90 minut 
  (3 zabiegi + terapia 
  manualne/masaż 30 minut) 

  Będziemy również do Państwa dyspozycji w Bytomiu podczas turnieju (strefa relaksu dla zawodników). Stoisko będzie wyposażone w sprzęt do regeneracji:
  • T-CARE
  • Kompresoterapia
  • Elektoroterapie
  Punkt odnowy będzie obsługiwany przez specjalistów z zakresu fizjoterapii sportowej. W razie potrzeby będzie można skorzystać usług naszych fizjoterapeutów (taping, terapia manualna).

  CENNIK na miejscu

  Zabiegi manualne/masaż Cena 
  Terapia manualna/masaż30 minut – 100 zł
  Odnowa biologiczna45 minut – 100 zł

  Zabiegi regeneracyjne w X-Rehab Gliwickie Centrum Rehabilitacji 

  • terapia manualna/masaż 
   Terapia manualna to jedna z metod specjalnych fizjoterapii w której za pomocą rąk fizjoterapeuta pracuje z ciałem pacjenta. Metoda poprzedzona jest wnikliwym badaniem z uwzględnieniem przebytych urazów. Celem terapii manualnej jest praca na problemie, a nie na objawach pacjenta. 
    
    
  • kompresoterapia 
   Według najnowszych badań metoda kompresoterapii jest najskuteczniejszym sposobem na przyspieszenie procesu regeneracji. Dzięki mechanicznemu uciskowi zmniejsza się obrzęk nóg i obniża poziom stężenia mleczanu. Przerywana kompresja skutecznie zwiększa ukrwienie i usuwa zbędne produkty przemiany materii. 
    
    
  • krioterapia 
   To niezawodny sposób na pozbycie się dolegliwości bólowych i stanów zapalnych. Znacznie obniżona lokalnie temperatura zmniejsza napięcie mięśni i poprawia krążenie krwi. Dlatego stosowany jest zarówno u sportowców, w celu regeneracji, jak i osób po przebytych kontuzjach lub w trakcie rehabilitacji. 
    
    
  • sauna 
   Zmiana temperatury doświadczana przez organizm sportowca po wejściu do sauny, wpływa na szybsze pozbywanie się toksyn i podniesienie wydolności. Skutkiem działania sauny jest także rozszerzenie naczyń krwionośnych i podniesienie tętna osoby korzystającej z zabiegu. Przyspieszone krążenie krwi powoduje znacznie lepsze odżywienie mięśni i w konsekwencji ich szybszą regenerację. 
    
    
  • hydromasaż 
   Podczas zabiegu pacjent jest prawie cały (oprócz głowy) zanurzony w wodzie, rozluźniają się jego mięśnie, polepsza przemiana materii. Przyspieszone krążenie ma wpływ na aktywizację metabolizmu i szybsze pozbywanie się z ciała toksyn. Zabieg ma zastosowanie również po kontuzjach i po operacjach. 
    
    
  • elektrosterapia 
   Zabieg polegający na przepuszczeniu przez tkanki pacjenta prądu. Przynosi zwiększony przepływ krwi, obniża potreningowe bóle mięśniowe (tzw. „zakwasy”) i ogranicza sztywność mięśni. Jest to również element odprężenia i relaksu, podobny do uczucia masażu. 
    
    
  • Diatermia T-Care  
   Terapia z użyciem aparatów do diatermii pozwala na redukcję dolegliwości bólowych, poprawę ukrwienia tkanek i łagodzenie stanów zapalnych oraz przyśpieszenie regeneracji. Do odpowiedzi organizmu dochodzi na poziomi komórkowym poprzez zmiany polaryzacji błony komórkowej.    
  Wirtualny spacer