Mistrzostwa Polski w tenisie

Mistrzostwa Polski w tenisie

Professional TENNIS Recovery 

Zbliżające się Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie to szczególne wydarzenia dla zawodników. Dlatego mając na uwadze rangę rozgrywek, intensywność oraz poziom sportowy wydarzenia  przygotowaliśmy dla uczestników turnieju  program  odnowy biologicznej oraz fizjoterapii.

Centrum X-Rehab to miejsce wysoko wyspecjalizowane w pracy ze sportowcami. Oferujemy szeroką gamę zabiegów regeneracyjnych oraz terapie manualne prowadzone przez kompetentny zespół. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy na najwyższym poziomie ze sportowcami.

Wiemy jak istotna jest regeneracja zawodników pomiędzy poszczególnymi meczami. Oferujemy trzy opcje zabiegów:

Cennik X-Rehab

Zabiegi manualne/masaż Zabiegi odnowy biologicznej Cena 
Brak– krioterapia
– kompresoterapia
– elektostymulacja
– diatermiakrótkofalowa – TCAR
– sauna
– hydromasaż 
100zł – 60 minut 
(3 zabiegi fizykalne bez terapii manualnej/masażu) 
Zabiegi manualne lub masaż Brak100zł – 30 minut 
(terapia manualna/masaż 
bez zabiegów fizykalnych 
 Zabiegi manualne lub masaż – krioterapia  
– kompresoterapia
– elektostymulacja,
– diatermiakrótkofalowa – TCAR
– sauna
– hydromasaż 
150zł – 90 minut 
(3 zabiegi + terapia 
manualne/masaż 30 minut) 

Będziemy również do Państwa dyspozycji w Bytomiu podczas turnieju (strefa relaksu dla zawodników). Stoisko będzie wyposażone w sprzęt do regeneracji:
• T-CARE
• Kompresoterapia
• Elektoroterapie
Punkt odnowy będzie obsługiwany przez specjalistów z zakresu fizjoterapii sportowej. W razie potrzeby będzie można skorzystać usług naszych fizjoterapeutów (taping, terapia manualna).

CENNIK na miejscu

Zabiegi manualne/masaż Cena 
Terapia manualna/masaż30 minut – 100 zł
Odnowa biologiczna45 minut – 100 zł

Zabiegi regeneracyjne w X-Rehab Gliwickie Centrum Rehabilitacji 

 • terapia manualna/masaż 
  Terapia manualna to jedna z metod specjalnych fizjoterapii w której za pomocą rąk fizjoterapeuta pracuje z ciałem pacjenta. Metoda poprzedzona jest wnikliwym badaniem z uwzględnieniem przebytych urazów. Celem terapii manualnej jest praca na problemie, a nie na objawach pacjenta. 
   
   
 • kompresoterapia 
  Według najnowszych badań metoda kompresoterapii jest najskuteczniejszym sposobem na przyspieszenie procesu regeneracji. Dzięki mechanicznemu uciskowi zmniejsza się obrzęk nóg i obniża poziom stężenia mleczanu. Przerywana kompresja skutecznie zwiększa ukrwienie i usuwa zbędne produkty przemiany materii. 
   
   
 • krioterapia 
  To niezawodny sposób na pozbycie się dolegliwości bólowych i stanów zapalnych. Znacznie obniżona lokalnie temperatura zmniejsza napięcie mięśni i poprawia krążenie krwi. Dlatego stosowany jest zarówno u sportowców, w celu regeneracji, jak i osób po przebytych kontuzjach lub w trakcie rehabilitacji. 
   
   
 • sauna 
  Zmiana temperatury doświadczana przez organizm sportowca po wejściu do sauny, wpływa na szybsze pozbywanie się toksyn i podniesienie wydolności. Skutkiem działania sauny jest także rozszerzenie naczyń krwionośnych i podniesienie tętna osoby korzystającej z zabiegu. Przyspieszone krążenie krwi powoduje znacznie lepsze odżywienie mięśni i w konsekwencji ich szybszą regenerację. 
   
   
 • hydromasaż 
  Podczas zabiegu pacjent jest prawie cały (oprócz głowy) zanurzony w wodzie, rozluźniają się jego mięśnie, polepsza przemiana materii. Przyspieszone krążenie ma wpływ na aktywizację metabolizmu i szybsze pozbywanie się z ciała toksyn. Zabieg ma zastosowanie również po kontuzjach i po operacjach. 
   
   
 • elektrosterapia 
  Zabieg polegający na przepuszczeniu przez tkanki pacjenta prądu. Przynosi zwiększony przepływ krwi, obniża potreningowe bóle mięśniowe (tzw. „zakwasy”) i ogranicza sztywność mięśni. Jest to również element odprężenia i relaksu, podobny do uczucia masażu. 
   
   
 • Diatermia T-Care  
  Terapia z użyciem aparatów do diatermii pozwala na redukcję dolegliwości bólowych, poprawę ukrwienia tkanek i łagodzenie stanów zapalnych oraz przyśpieszenie regeneracji. Do odpowiedzi organizmu dochodzi na poziomi komórkowym poprzez zmiany polaryzacji błony komórkowej.    
Wirtualny spacer