Magdalena Targosz-Gajniak

dr nauk med. Magdalena Targosz-Gajniak

Specjalizacja

Neurolog

O mnie

Jestem absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny) w Katowicach, którą ukończyłam w 2005 roku i w której w 2012 r. obroniłam tytuł doktora nauk medycznych.

Specjalizację w zakresie neurologii odbywałam od 2006 roku w Oddziale Neurologii SP Centralnego Szpitala Klinicznego (obecnie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne) w Katowicach oraz w latach 2011-2012 w Oddziale Neurologii w University Hospital in Coventry w Wielkiej Brytanii.

W latach 2012-2013 byłam asystentem w Oddziale Neurologii Szpitala im. Rydygiera w Krakowie.

Obecnie od 2014 roku jestem zatrudniona w Oddziale Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, pracując w Pododdziale Udarowym i specjalizując się w leczeniu pacjentów z chorobami naczyniowymi mózgu, głównie w ostrej fazie udaru mózgu.

Uczestniczyłam w badaniach klinicznych dotyczących leczenia chorób naczyniowych oraz stwardnienia rozsianego.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz European Stroke Organisation i European Society of Neurosonology and Cerebral Hemodynamics.
Współpracuję z X-Rehab Gliwickim Centrum Rehabilitacji, biorąc miedzy innymi udział w programie reedukacji chodu u pacjentów po przebytym udarze mózgu oraz chorych ze stwardnieniem rozsianym.

Zarezerwuj swoją wizytę

Zadzwoń i zarejestruj się

Zadzwoń 32 3389109
Wirtualny spacer